Létezik egy legenda, mely összefügg Hitlerrel, a végzet lándzsájával, melyet a Führer nagyon régóta keresett és kutatott, valamint Attila mitikus kardjával, mely állítólag isteni hatalommal ruházta fel.
Attila kardja amúgy is régóta foglalkoztatja az embereket, mivel minden hitelt érdemlően mind a mai napig nem találták meg.
Bécsben ugyan őriznek egyet, amiről sokak szerint meg lehet állapítani, hogy az eredeti, ám ez sem 100%.
A Hitler által kutatott végzet lándzsájáról szolú legendákat pedig mindenki ismeri, aki tudja, ki volt Jézus, és van fogalma a Bibliáról.
De hogyan is kapcsolódik össze a kettő?
A katolikus hagyomány szerint Longinusnak hívták azt – az evangéliumokban név nélkül szereplő – római katonát, aki a golgotai kereszten lándzsájával keresztülszúrta Jézus testét, majd bűnbánatra jutott.
Az apokrif Nikodémus evangéliuma szerint Longinus a légióból leszerelve az apostolokhoz csatlakozott. Megtartotta azonban híres fegyverét, amelyet – így a legenda – Szent Péternek ajándékozott, aki magával vitte Rómába.
A történet szerint itt Heléna császárnő találta meg, akitől fiához, Nagy Konstantinhoz került.
Úgy tudni, hogy később ez a lándzsa segített Theodoriknak visszaverni Attila seregeit is.
A pápa az ereklyét (más források szerint csak egy Bizáncban készült mását) ajándékozta Nagy Károlynak, aki negyvenhét győztes csatában tartotta magasra – legalábbis az udvari történészek szerint, akik feljegyezték, hogy a szerencsét hozó lándzsa egyben az uralkodó végzete is lett:
percekkel azt követően, hogy egyszer véletlenül leejtette, meghalt.
Károlytól Ottó császár örökölte meg, hogy az augsburgi csatában a magyarok ellen ezzel védelmezze a szent Római Birodalmat.
A német-római császárok olyan becsben tartották a lándzsát, hogy – a golgotai kereszt egyik darabját magában foglaló kegytárggyal együtt – koronázáskor az uralkodó előtt hordozták.
1424-ben Zsigmond császár elrendelte, hogy „a szent Római Birodalom császári koronája, a birodalmi alma, a pálca, a kard, a Szent Kereszt és a Szent Lándzsa soha ne hagyják el az ország területét”.
A birodalom hanyatlásakor, az austerlitzi csata után a lándzsa kis híján Napóleon kezébe került. Csak perceken múlt, hogy az értékes ereklyét – Attila kardjával együtt – el tudták menekíteni Bécsbe.
A lándzsa a birodalmi jelképekkel együtt a Hofburg kincstárába került.
1909-ben egy, a bécsi képzőművészeti akadémiára pályázó festőjelöltnek, az ifjú Adolf Hitlernek különös élménye támadt, amikor múzeumlátogatóként megpillantotta a legendás lándzsát.
Egy ismerőse feljegyezte, hogy Hitler valósággal transzba esett az ereklye látványától.
A náci vezér utólag maga is elismerte, hogy ekkor olyan élmény érte, amely – mint írta – „ablakot nyitott előttem a jövőre, amelyen keresztül hirtelen megvilágosodást kaptam, (…) hogy a világ sorsának a kulcsa fekszik előttem”.
Az Anschlusst követően Hitler a bécsi bevonulásának éjszakáján Himmler és más SS-tisztek kíséretében elment a Hofburgba, hogy elhozzák onnan a Longinus-lándzsát.
Hitler a múzeum kincstárában egy teljes órát töltött egyedül a fegyver előtt, majd személyesen vette ki a tárolóból és a többi birodalmi ékszerrel együtt Nürnbergbe szállíttatta.
A háborús bombázások nyomán a híres tárgyat egy ház pincéjében rejtették el.
1945. április 30-án délután 14 óra 10 perckor Patton tábornok parancsára William Horn hadnagy az amerikai kormány nevében lefoglalta a Longinus-lándzsát.
Különös egybeesés, hogy nyolcvan perccel később, 15 óra 30 perckor Adolf Hitler Berlinben, a Führer-bunkerben öngyilkos lett.
Eisenhover tábornok parancsára a birodalmi jelképeket – köztük a Longinus-lándzsát is – visszaszállították Bécsbe, ahol ma a Schatzkammerban, a Habsburgok történelmi székhelyén, a Hofburg kincstárában láthatók.
NÉZZ SZÉT A KATEGORIZÁL TÉMAKÖREINK CIKKEI KÖZÖTT:
ELTITKOLT VILÁG | AKTUÁLIS HÍREK | Közélet | Járvány | Nagyvilág | Nemzeti | NeoLiberális | VeszélyZóna | Diktatúra | Bevándorlás | Rasszizmus | Érdekességek | Eltitkolva | Videók | Teljes adások
Republished by Blog Post Promoter